Skip to content

1750 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
May 3, 1999

Property Information

Block3312
Lot23

Sq Footage---
Acreage1.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$357,000
72%
Improvement Value:$139,400
28%
Total Assessment$496,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$29,516+4.0%
2024$28,384+1.2%
2023$28,037+0.4%
2022$27,913+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$500,000

To:

DeedBook 160, Page 284