Skip to content

9 Warner WayWayne, NJ 07470

Built 1987

Last Sale Price
$550,000
Last Sale Date
Dec 1, 2008

Property Information

Block2606
Lot8
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,688
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$132,000
50%
Improvement Value:$134,400
50%
Total Assessment$266,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,840+4.0%
2024$15,233+1.2%
2023$15,046+0.4%
2022$14,980+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$550,000

To:

Sq Ft2,688DeedBook 1718, Page 207

Property Built

Built

Year Built: 1987