Skip to content

66 Leonard TerrWayne, NJ 07470

Built 1960

Last Sale Price
$535,000
Last Sale Date
Mar 1, 2021

Property Information

Block2700
Lot32
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionOLD STYLE
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,202
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$106,900
47%
Improvement Value:$120,500
53%
Total Assessment$227,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,521+4.0%
2024$13,003+1.2%
2023$12,844+0.4%
2022$12,787+2.0%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$535,000

To:

Sq Ft2,202DeedBook 4188, Page 108

Property Sale

Sale
$520,000

From:

To:

Sq Ft2,202DeedBook 3210, Page 123Recorded12/19/2017

Property Sale

Sale
$630,000
DeedBook 1370, Page 174

Property Sale

Sale
$350,000
DeedBook 575, Page 264

Property Built

Built

Year Built: 1960