Skip to content

Lancaster & Royal CtWayne, NJ 07470

Apartment

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 22, 2016

Property Information

Block2700
Lot1

Zoning---
Sq Footage2,511
Acreage17.63

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$3,300,000
30%
Improvement Value:$7,700,000
70%
Total Assessment$11,000,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$654,060+4.0%
2024$628,980+1.2%
2023$621,280+0.4%
2022$618,530+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$14,783,000
DeedBook H 156, Page 90