Skip to content

43 Fisk RdWayne, NJ 07470

Built 1955

Last Sale Price
$365,000
Last Sale Date
May 9, 2002

Property Information

Block2706
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,372
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$132,200
63%
Improvement Value:$76,400
37%
Total Assessment$208,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,403+4.0%
2024$11,928+1.2%
2023$11,782+0.4%
2022$11,730+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$365,000

To:

Sq Ft1,372DeedBook 421, Page 146

Property Sale

Sale
$286,000
DeedBook 269, Page 27

Property Built

Built

Year Built: 1955