Skip to content

39 Fisk RdWayne, NJ 07470

Built 1955

Last Sale Price
$224,500
Last Sale Date
Sep 11, 1996

Property Information

Block2706
Lot12
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,222
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$132,200
53%
Improvement Value:$117,300
47%
Total Assessment$249,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,835+4.0%
2024$14,266+1.2%
2023$14,092+0.4%
2022$14,029+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$224,500

To:

Sq Ft2,222DeedBook 146, Page 244

Property Built

Built

Year Built: 1955