Skip to content

11 Stuckler LaneWayne, NJ 07470

Built 1963

Last Sale Price
$169,000
Last Sale Date
Sep 13, 1985

Property Information

Block2711
Lot73
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,849
Acreage0.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$131,600
57%
Improvement Value:$100,500
43%
Total Assessment$232,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,801+4.0%
2024$13,271+1.2%
2023$13,109+0.4%
2022$13,051+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$169,000

To:

Sq Ft1,849DeedBook 114, Page 32

Property Built

Built

Year Built: 1963