Skip to content

949 Ratzer RdWayne, NJ 07470

Built 1909
Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Apr 1, 1988

Property Information

Block2717
Lot32
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionHSE/COMM GAR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,832
Acreage3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$191,500
55%
Improvement Value:$156,000
45%
Total Assessment$347,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,662+4.0%
2024$19,870+1.2%
2023$19,627+0.4%
2022$19,540+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1909