Skip to content

941 Ratzer RdWayne, NJ 07470

Built 1998

Last Sale Price
$148,000
Last Sale Date
Sep 30, 1991

Property Information

Block2717
Lot33
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,650
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$76,300
45%
Improvement Value:$93,200
55%
Total Assessment$169,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,078+4.0%
2024$9,692+1.2%
2023$9,573+0.4%
2022$9,531+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1998

Property Sale

Sale
$148,000

To:

Sq Ft1,650DeedBook 129, Page 287