Skip to content

26 Miller RdWayne, NJ 07470

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 2011

Property Information

Block2719
Lot10
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,614
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$131,300
59%
Improvement Value:$92,200
41%
Total Assessment$223,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,289+4.0%
2024$12,780+1.2%
2023$12,623+0.4%
2022$12,567+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$485,000
DeedBook 707, Page 118

Property Sale

Sale
$243,000
DeedBook W Q59, Page 226

Property Built

Built

Year Built: 1957