Skip to content

17 Miller RdWayne, NJ 07470

Built 1957

Last Sale Price
$172,500
Last Sale Date
Jul 27, 1995

Property Information

Block2720
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,344
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$131,300
56%
Improvement Value:$103,100
44%
Total Assessment$234,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,937+4.0%
2024$13,403+1.2%
2023$13,239+0.4%
2022$13,180+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$172,500

To:

Sq Ft2,344DeedBook 141, Page 32

Property Built

Built

Year Built: 1957