Skip to content

944 Hamburg TpkeWayne, NJ 07470

Last Sale Date
Dec 8, 2021

Property Information

Block3103
Lot7

ZoningR-A
Sq Footage2,358
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,000
56%
Improvement Value:$108,800
44%
Total Assessment$248,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,794+4.0%
2024$14,226+1.2%
2023$14,052+0.4%
2022$13,990+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0