Skip to content

34 Manor DrWayne, NJ 07470

Built 1955

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 29, 2023

Property Information

Block3206
Lot16
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description---
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,705
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$100,800
52%
Improvement Value:$94,100
48%
Total Assessment$194,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,339+4.1%
2024$10,894+1.3%
2023$10,758+0.5%
2022$10,709+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955