Skip to content

1006 Black Oak Ridge RdWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Date
Dec 7, 2017

Property Information

Block3406
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,786
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,100
54%
Improvement Value:$75,500
46%
Total Assessment$163,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,728+4.0%
2024$9,355+1.2%
2023$9,240+0.4%
2022$9,199+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964