Skip to content

11 Shore RdWayne, NJ 07470

Built 1991

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 4, 1989

Property Information

Block3506
Lot18
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,376
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,100
39%
Improvement Value:$96,000
61%
Total Assessment$157,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,341+4.0%
2024$8,983+1.2%
2023$8,873+0.4%
2022$8,834+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1991