Skip to content

80 North RdWayne, NJ 07470

Built 1929
Public Property

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Mar 28, 2013

Property Information

Block3507
Lot12

ZoningR-B
Sq Footage1,160
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$2,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2015$5,702+1.7%
2014$5,604+3.8%
2013$5,397+3.8%
2012$5,198+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$275,000

To:

Sq Ft1,160DeedBook 2302, Page 132

Property Built

Built

Year Built: 1929