Skip to content

75 Woodhaven DrWayne, NJ 07470

Built 1956

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Dec 27, 2017

Property Information

Block3616
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage832
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,200
56%
Improvement Value:$75,500
44%
Total Assessment$169,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,090+4.0%
2024$9,703+1.2%
2023$9,585+0.4%
2022$9,542+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000

To:

Sq Ft1,331DeedBook 3223, Page 265

Property Built

Built

Year Built: 1956