Skip to content

141 Tamarack RdWayne, NJ 07470

Built 1960

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block3616
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,497
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,200
55%
Improvement Value:$76,300
45%
Total Assessment$170,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,138+4.0%
2024$9,749+1.2%
2023$9,630+0.4%
2022$9,587+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960