Skip to content

641 Berdan AveWayne, NJ 07470

Built 1960

Last Sale Date
Apr 24, 2002

Property Information

Block3703
Lot18
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,520
Acreage1.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$108,700
55%
Improvement Value:$89,000
45%
Total Assessment$197,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,755+4.0%
2024$11,304+1.2%
2023$11,166+0.4%
2022$11,117+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960