Skip to content

191 Mohawk TrailWayne, NJ 07470

Built 1970

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block4306
Lot8
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$110,600
58%
Improvement Value:$79,800
42%
Total Assessment$190,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,071+4.1%
2024$10,637+1.3%
2023$10,504+0.5%
2022$10,456+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1970