Skip to content

150 Mohawk TrailWayne, NJ 07470

Built 1954

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block4307
Lot33
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$115,600
60%
Improvement Value:$77,900
40%
Total Assessment$193,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,506+4.0%
2024$11,064+1.2%
2023$10,929+0.4%
2022$10,881+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1954