Skip to content

7 Bodie RdWayne, NJ 07470

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 20, 2004

Property Information

Block4501
Lot20
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class19
DescriptionTUDOR
Dwellings1
ZoningR-A
Sq Footage3,428
Acreage0.69

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$169,800
39%
Improvement Value:$265,700
61%
Total Assessment$435,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,895+4.0%
2024$24,902+1.2%
2023$24,597+0.4%
2022$24,488+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$650,000
DeedBook H 168, Page 51

Property Sale

Sale
$460,000
DeedBook T 130, Page 115

Property Built

Built

Year Built: 1976