Skip to content

62 Beech TerrWayne, NJ 07470

Built 1945

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 6, 1996

Property Information

Block4609
Lot18
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE
Dwellings1
ZoningRB
Sq Footage2,045
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$120,400
53%
Improvement Value:$106,100
47%
Total Assessment$226,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,468+4.0%
2024$12,951+1.2%
2023$12,793+0.4%
2022$12,736+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1945