Skip to content

17 Bighorn DrWayne, NJ 07470

Built 1979

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block4700
Lot75
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class38
DescriptionTOWNHOUSE A
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,906
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$66,000
33%
Improvement Value:$134,600
67%
Total Assessment$200,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,928+4.0%
2024$11,470+1.2%
2023$11,330+0.4%
2022$11,280+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1979