Skip to content

20 Mountain View BlvdWayne, NJ 07470

Built 1963

Last Sale Date
Sep 21, 1993

Property Information

Block703
Lot34

ZoningB
Sq Footage8,882
Acreage1.56

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$544,900
54%
Improvement Value:$455,100
46%
Total Assessment$1,000,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$59,460+4.0%
2024$57,180+1.2%
2023$56,480+0.4%
2022$56,230+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963