Skip to content

20 Parish DrWayne, NJ 07470

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 25, 2024

Property Information

Block703
Lot38

Zoning---
Sq Footage1,916
Acreage0.44

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$112,200
46%
Improvement Value:$130,100
54%
Total Assessment$242,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,407+4.0%
2024$13,855+1.2%
2023$13,685+0.4%
2022$13,625+2.0%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale

From:

To:

DeedBook 3454, Page 1Recorded11/20/2018

Property Sale

Sale
$210,000

From:

To:

DeedBook 3289, Page 18Recorded4/18/2018

Property Sale

Sale
$246,000
DeedBook E 121, Page 445