Skip to content

15 Mead StWayne, NJ 07470

Built 1967

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block907
Lot20
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17.5
DescriptionCONTEMPORARY
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,989
Acreage0.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$124,900
45%
Improvement Value:$150,700
55%
Total Assessment$275,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,137+4.1%
2024$15,509+1.3%
2023$15,316+0.5%
2022$15,247+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1967