Skip to content

48 Brandon AveWayne, NJ 07470

Built 1960

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block917
Lot13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map PageEX

Building Details

Building Class17
DescriptionCOLLEGE-RESID.
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,716
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,500
46%
Improvement Value:$159,300
54%
Total Assessment$292,800

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960