Skip to content

35 Thomas TerrWayne, NJ 07470

Built 1925

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 10, 2013

Property Information

Block923
Lot33
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,808
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,800
44%
Improvement Value:$103,500
56%
Total Assessment$183,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,899+4.0%
2024$10,481+1.2%
2023$10,353+0.4%
2022$10,307+2.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$167,000
DeedBook T 119, Page 375

Property Built

Built

Year Built: 1925