Skip to content

24 Thomas TerrWayne, NJ 07470

Built 1948

Last Sale Price
$289,900
Last Sale Date
Nov 4, 2019

Property Information

Block923
Lot41
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionCAPE COD
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,200
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$89,400
64%
Improvement Value:$50,600
36%
Total Assessment$140,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,324+4.0%
2024$8,005+1.2%
2023$7,907+0.4%
2022$7,872+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$289,900

To:

Sq Ft1,200DeedBook 3692, Page 233

Property Built

Built

Year Built: 1948