Skip to content

77 Laguna DrWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block933
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,100
47%
Improvement Value:$98,200
53%
Total Assessment$186,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,077+4.0%
2024$10,653+1.2%
2023$10,522+0.4%
2022$10,476+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964