Skip to content

69 Laguna DrWayne, NJ 07470

Built 1964

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Apr 17, 1996

Property Information

Block933
Lot9
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionBILEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,060
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$88,300
45%
Improvement Value:$107,200
55%
Total Assessment$195,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,624+4.0%
2024$11,179+1.2%
2023$11,042+0.4%
2022$10,993+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$140,000

To:

Sq Ft2,060DeedBook 144, Page 42

Property Built

Built

Year Built: 1964