Skip to content

67 Meriline AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1915

Last Sale Date
Mar 10, 2003

Property Information

Block108
Lot48
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2 F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,234
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$135,100
42%
Improvement Value:$188,100
58%
Total Assessment$323,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,818+2.0%
2024$10,611+1.2%
2023$10,488+1.9%
2022$10,297+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1915