Skip to content

23 Providence AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1945

Last Sale Date
Sep 17, 2018

Property Information

Block13
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2 F2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage896
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$110,000
61%
Improvement Value:$70,400
39%
Total Assessment$180,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,038+1.9%
2024$5,923+1.2%
2023$5,854+1.9%
2022$5,748+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1945