Skip to content

25 Mckeown AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1965

Last Sale Date
Oct 1, 2010

Property Information

Block37
Lot26
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,232
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$140,800
49%
Improvement Value:$146,600
51%
Total Assessment$287,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,619+1.9%
2024$9,435+1.2%
2023$9,326+1.9%
2022$9,157+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965