Skip to content

204 Mckeown AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1962

Last Sale Date
Jul 14, 2010

Property Information

Block39
Lot18
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F1G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,540
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$140,800
40%
Improvement Value:$211,200
60%
Total Assessment$352,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,781+1.9%
2024$11,556+1.2%
2023$11,422+1.9%
2022$11,215+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962