Skip to content

46 Rockland AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 2, 2024

Property Information

Block44
Lot45
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,014
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$140,800
43%
Improvement Value:$187,200
57%
Total Assessment$328,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,978+1.9%
2024$10,768+1.2%
2023$10,644+1.9%
2022$10,450+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale

From:

To:

DeedBook 3397, Page 121Recorded9/7/2018

Property Built

Built

Year Built: 1965