Skip to content

368 Jackson AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1965

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 22, 2026

Property Information

Block42
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F2G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,059
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$140,800
44%
Improvement Value:$179,700
56%
Total Assessment$320,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,727+1.9%
2024$10,522+1.2%
2023$10,400+1.9%
2022$10,211+2.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$485,000
DeedBook 988, Page 181

Property Sale

Sale
$248,900

To:

DeedBook Z166, Page 107

Property Built

Built

Year Built: 1965