Skip to content

12 Meriline AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1910

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
May 30, 2025

Property Information

Block65
Lot12
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1 F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,110
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$127,200
59%
Improvement Value:$90,100
41%
Total Assessment$217,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,273+1.9%
2024$7,134+1.2%
2023$7,051+1.9%
2022$6,923+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$330,000

To:

Sq Ft1,110DeedBook 4911, Page 94

Property Built

Built

Year Built: 1910