Skip to content

Alcazar Ave(Block 65 Lot 17)Little Falls, NJ 07424

Built 1986

Last Sale Date
Jun 10, 2021

Property Information

Block65
Lot17
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,300
59%
Improvement Value:$21,400
41%
Total Assessment$52,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,764+2.0%
2024$1,730+1.2%
2023$1,710+1.9%
2022$1,679+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1986