Skip to content

15 Passaic AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Date
Mar 9, 2015

Property Information

Block90
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWoodland Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,292
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$117,300
48%
Improvement Value:$128,400
52%
Total Assessment$245,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,974+2.0%
2024$7,816+1.2%
2023$7,723+1.9%
2022$7,578+2.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950