Skip to content

23 Rainbow Trail

Elmer, NJ 08318

Built 1968

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 25, 2025

Property Information

Block2701
Lot173
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page2702

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,144
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,200
31%
Improvement Value:$69,000
69%
Total Assessment$100,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,242+5.6%
2024$4,018+4.1%
2023$3,860+2.8%
2022$3,754+1.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968