Skip to content

52 Creamer Dr

Elmer, NJ 08318

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 28, 2021

Property Information

Block2701
Lot20
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page2701

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,192
Acreage3.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$61,600
49%
Improvement Value:$65,000
51%
Total Assessment$126,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,360+5.1%
2024$5,102+4.1%
2023$4,902+2.8%
2022$4,766+1.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$47,000

From: EXEL, JOHN A JR

To: ADLFAM CONSTRUCTION LLC

Sq Ft1,192DeedBook 4233, Page 800Recorded5/2/2017

Property Built

Built

Year Built: 1958