Skip to content

376 Upper Neck Rd

Elmer, NJ 08318

Built 1963

Last Sale Price
$227,000
Last Sale Date
Mar 16, 2018

Property Information

Block802
Lot17
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class17
Description1S-S-R-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,672
Acreage5.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,300
31%
Improvement Value:$143,100
69%
Total Assessment$208,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,813+5.6%
2024$8,349+4.1%
2023$8,019+2.8%
2022$7,798+1.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$227,000

From:

To:

DeedBook 4390, Page 390Recorded3/20/2018

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Built

Built

Year Built: 1963