Skip to content

254 Upper Neck Rd

Elmer, NJ 08318

Built 1987

Last Sale Price
$69,000
Last Sale Date
Sep 30, 1987

Property Information

Block802
Lot27
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityPittsgrove Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,204
Acreage1.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,800
31%
Improvement Value:$101,600
69%
Total Assessment$147,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,984+5.8%
2024$5,655+4.3%
2023$5,422+3.0%
2022$5,266-2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$69,000
DeedBook 699, Page 57

Property Built

Built

Year Built: 1987