Skip to content

526 Salem-Quinton Rd

Salem, NJ 08079

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 11, 2016

Property Information

Block5
Lot4
Qualifier---
CountySalem
MunicipalityQuinton Twp
Tax Map Page2

Building Details

Building Class14
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,364
Acreage2.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,900
31%
Improvement Value:$56,400
69%
Total Assessment$82,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,123+7.6%
2024$2,902+11.5%
2023$2,602+2.4%
2022$2,542+4.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960