Skip to content

333 E Broadway

Salem, NJ 08079

Built 1865

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 18, 2017

Property Information

Block68
Lot5
Qualifier---
CountySalem
MunicipalitySalem City
Tax Map Page30

Building Details

Building Class15
DescriptionSB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,662
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,400
18%
Improvement Value:$33,700
82%
Total Assessment$41,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,379+4.6%
2024$3,231+8.3%
2023$2,983+2.1%
2022$2,923+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1865