Skip to content

804 Vosseller Ave.

Martinsville, NJ 08836

Built 1922

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 2, 1992

Property Information

Block809
Lot4
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityBridgewater Twp
Tax Map Page65

Building Details

Building Class17
Description1S-F 2G-F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,095
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$279,900
32%
Improvement Value:$587,200
68%
Total Assessment$867,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,626+8.2%
2024$15,370+10.0%
2023$13,967+1.0%
2022$13,834+0.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1922