Skip to content

2 Heritage Drive

Warren, NJ 07059

Built 1966

Last Sale Price
$425,225
Last Sale Date
Aug 24, 2012

Property Information

Block30
Lot1
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class19
Description2S-F
Dwellings1
ZoningR65
Sq Footage2,334
Acreage1.58

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$405,900
64%
Improvement Value:$229,600
36%
Total Assessment$635,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,712+1.5%
2024$10,558+2.3%
2023$10,324-1.7%
2022$10,503+0.3%
Property History

Property Sale

Sale
$425,225

To: Dasilva,Pedro

Sq Ft2,334DeedBook 6554, Page 3871

Property Built

Built

Year Built: 1966