Skip to content

6 Sycamore Way

Warren, NJ 07059

Built 1994

Last Sale Price
$610,000
Last Sale Date
Oct 9, 2002

Property Information

Block88.04
Lot3.06
Qualifier---
CountySomerset
MunicipalityWarren Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class19
Description2S-F 2GAR
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage3,102
Acreage0.67

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$414,600
44%
Improvement Value:$535,800
56%
Total Assessment$950,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,154+1.8%
2024$15,864+1.8%
2023$15,587+1.4%
2022$15,376+0.3%
Property History

Property Sale

Sale
$610,000

To: Shah, Manesh & Nila

Sq Ft3,102DeedBook 5225, Page 3502

Property Sale

Sale
$374,000
DeedBook 1966, Page 119

Property Built

Built

Year Built: 1994